(ФОТО) Музејот на македонската легенда Тоше Проески е неосветлен и запуштен: Ова не го заслужи нашиот Тоше!

0
1886

uzej 1

Музејот на македонската легенда Тоше Проески е неосветлен и запуштен.

„Ова ли го заслужуваше нашиот Тоше“, реагираат револтирани крушевчани и фанови на Тоше Проески.

Тие велат дека директорката на музејот не дозволува да се запалат светлата заради заштеда.

На фотографиите што ни ги испратија се гледа како изгледаше музејот, а каков е сега.

muzej 2