(ФОТО) КУМОТ НА ГРУЈО СПРОВЕДЕН ВО ШУТКА – КОЛКУ САМО БИЛ УКОПАН РЕЖИМОТ ДЛАБОКО ВО СИСТЕМОТ- ДУРИ 5 ГОДИНИ ПО ПАДОТ НА РЕЖИМОТ, СЕ АПСАТ НАЈБЛИСКИТЕ СОРАБОТНИЦИ НА РЕЖИМОТ И МАФИЈАТА

0
1087

Ристо Новачевски, кум на поранешниот премиер Никола Груевски стражарно е спроведен во истражниот затвор „Скопје”, откако судија на претходна постапка му одреди 30 дена притвор за сторено кривично дело перење пари со кои купиле плацеви на Водно.

Покрај Груевски и Новачевски, за истото дело Обвинителството ги сомничи и Сашо Мијалков, Јордан Камчев, неговата мајка Ратка Камчева и Ненад Јосифовиќ. Тие не се приведени, бидејќи за нив веќе постојат мерки на претпазливост.