(ФОТО) Кавадарчани и вечерва протестираа и покажаа масовност против режимот

0
408

Од новиот центар на градот кон општинската зграда и денеска се движеа  граѓаните кои беа дел од протестниот марш, организиран од граѓанското движење „Протестирам“. Кавадарчани повторно побараа оставка од претседателот Иванов, одложување на изборите закажани за 5 јуни, јавува „Дума“.

protest314612659601461265906_thumb_medium490_0