(ФОТО) И тетовчани сплотени под македонски и албански знамиња излегоа на протест

0
768

Денеска протестира и Тетово. Граѓаните сплотени со различни знамиња стигнаа пред канцеларијата на Иванов да го изразат својот револт од одлуката за помилување на политичари.

Cg_Fd1tVEAAdDy8 Cg_GGuUWYAAMz8Y Cg_KHYUWgAAThIl