(Фото) Зекири- Има ли полиција во државава за комитите ?

0
449
Синока по натпреварот Вардар Шкупи навивачките групи на Комитите г продлжиле инцидентите со навивчите на Шкупи низ улиците на Скопје. Според информациите од спортските портали инцидентите започнале уште на арената  Филип Втори кога припадници на навивачката група на Вардар,по постигнувањето на голот со кој Шкупи зедначил на 2 спрема 2,ги нападнале навивачите на Шкупи кои прво за да се заштитат побегнале на централната ложа кај новинаите а рената ја напуштиле од службениот влез.
Но сепак, низ улиците на централното градско подрачје тепачките продолжиле.
Мухамед Зекири од Алсат М утрово постираше на фб слики од претепани момчиња и упати јано прашање до МВР има ли некој што ке им каже на комитите да престанат со насилствата.
Еве го неговиот статус и фотографии од повредените
komiti-540x540
Има ли кој да ги заштитите невините граѓани од хулиганите ? Има ли полиција во државава која ќе им каже стоп на “комитите” кои секогаш кукавички напаѓаат недолжни граѓани по градов, или пак тие се заштитена “раса”
‪#‎АлоМВР‬-ВМРО
‪#‎Одговорност‬