(ФОТО) ЗАПОЧНА КРВОПРОЛЕВАЊЕТО НА ЛАТАС И НА ЦРНИ ГРУЈО ПО УЛИЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА – ПРЕТЕПАНИ НОВИНАРИ ОД А1ОН, ИСКРПШЕНИ ШТАБОВИ НА ОПОЗИЦИЈА, ЗАКАНИ ПРЕД ДОМОВИ НА ОПОЗИЦИОНЕРИ!!!

0
2978

Со тупаници по глава и по телото вечерва беа нападнати снимателот и новинар на А1он од демонстрантите пред Собранието на Република Македонија. И двајцата со возило на брза помош беа пренесени во ургентен центар.

Дел од демонстрантите ја искршија и камерата на А1он по што избегаа од местото. Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија која е организатор на протестот очигледно не успеа да ги заштити медиумските работници, А1он најави дека ќе поднесе пријава против организаторот и ќе бара надомест на штета за дивјачкото и примитивно однесување.

napadnati-novinari-696x434-670x418IMG_20170228_191027-670x503