(ФОТО) Започнаа преговорите за составот на новата Влада, Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ

0
601

Алсат-М дознава дека во 12.30 часот во седиштето на СДСМ во Скопје започна средбата помеѓу претставници на СДСМ и на ДУИ.

Како што претходно информираа, на состанокот се очекува да се разговара околу деталите за формирање на новата влада.