(Фото) Енди Мареј стапна на лудиот камен

0
563

Andy-Murray-svadba-615x400

Еден од најдобрите светски тенисери Енди Мареј се венчаше со својата долгогодишна љубов, Ким Сирс.

Енди и Ким венчавката ја извршија во родното место Данблејн, единствено во кругот на најблиското семејство и пријателите. Но, и покрај тоа венќавката мина испратена со огромно внимание од светските медиуми, а бројни обожаватели на шкотскиот тенисер дури и кампувале претходната ноќ пред катедралата за да бидат што поблиску сведоци на свечената церемонија…

Andy-Murray-svadba-2