(ФОТО) Екс-градоначалникот Владимир Тодоровиќ му дал благодарница на Мумир Пепиќ за „највреден работник во изборна кампања“

0
1949

На Фејсбук се споделуваат фотографии на кои се гледа како поранешниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ му дава некаква благодарнница на Мунир Пепиќ, еден од осомничените во случајот „Титаник“.

1932109_1098875166810403_319561368_n-670x503 12834456_1098875170143736_187585979_n-670x503 804699_1098875160143737_1352158429_n-670x503

За ова на Твитер објави и сегашниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски.

andrej e

Вчера порталот Доказ објави фотографија со која ја демантира изјавата на градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко дадена за Телма според која тој не го познава Мумир Пепиќ и дека од медиумите чук за него.

12833322_883026611817594_1731275318_n-670x378