(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е „неподвижната“ чистачка која по наредба на ДПМНЕ поднела лажна пријава во ДИК – Утринава е одведена во полициска станица, 5 години затвор и висат над глава!

0
19684

Чистачката во средно училиште која во ДИК поднела барање своето гласачко право да го остварат од дома, поради тоа што наводно е „неподвижна“ утринава со полиција била одведена во полициска станица, дознава Мактел.

Полицајците ја затекнале на работното место во училиштето Никола Карев и веднаш ја одвеле во полициска станица за да даде исказ за лажната пријава до ДИК дека била неподвижна.

Станува збор за Јулијана Ангеловска која и на својот фејсбук профил не ги крие симпатиите и поддршка за мафијата од ДПМНЕ. За учеството во воаа малверцаија организирана и спроведена од режимот, на Јулијанчето и ви виси над глава казна затвор од 5 години.

%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bd%d0%b022