(ФОТО) Еве што прават ОД ИНАЕТ поттрчковците од тефтерчето на Гоца и Бате Саше : Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски Панчевски за инает на Неделкова се паркирал на местото на претседателот на судот

0
1113

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, сменет од функцијата на 4 декември лани, денеска својот приватен автомобил „БМВ Х5“ го паркирал на местото резервирано за службеното возило на претседателот на судот, објави „СДК“.

Порталот објави фотографии од џипот, кои ги добил попладнево од судии од Основен суд Скопје 1.

На тоа место, со одлука на експретседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова, ниеден судија, ниту кој било вработен од Кривичниот суд, не смее да паркира.