(Фото) Еве како ВМРО-ДПМНЕ формира тајни параструктури за граѓански судири!

0
473

vmro-vo-ohrid-12-650x396

Погледнете една порака за што се подготвува членството на владејачката партија во Битола:

porak-540x367

руевски при вчерашноо гостување на Сител изјави дела знаел дека ченството на ВМРО-ДПМНЕ подготвува списоци и бара поќестока реакција, што на социјалните мрежи беше исоментирано дека ова може да се сфати и како закана од Груевски и намера да прави контра-протести со цел да го судри народот.

„Постојано добивам пораки со револт, зошто не дејствуваме пожестоко, зошто не се организираме вака или онака. Дури слушам почнале да се самоорганизираат, да прават списоци и така натаму. Тоа не треба да се прави, треба да се биде смирен, мудар, разумен, да не се влезе во играта на Зоран Заев, кој сака да го закрви народот и насилнички да освои власт – изјави премиерот Никола Груевски во интервју на Сител телевизија запрашан за протестот на 17 мај.