(ФОТО) ДПМНЕ продолжува со ПОНИЖУВАЊЕ и МАЛТРЕТИРАЊЕ на своите членови само за да се спаси газот на Грујо и Мијалков: Со смс пораки се мобилизира членството во 5 сабајле за Скопје на контра-протест

0
706

На социјалните мрежи се споделуваат смс пораки кои вечерва се испраќаат за мобилизација на членството на ВМРО-ДПМНЕ за приклучување на контра-протестот пред Уставниот суд кој започна денеска.

Вечерва се носат луѓе со автобуси, а од повеќе градови автобуси ќе тргнат и утре сабајле во 5 часот, во пресрет на утрешната седница на Уставниот суд за помилувањето.

Оваа смс порака се испраќа на членството и на вработените во администрација во Крива Паланка.

12498482_10206389593679663_344970153_n