(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Кривопаланчани масовно на протест против аболицијата на Иванов

0
627

Од денес и Крива Паланка се приклучи кон протестите против скандалозната одлука на Иванов за аболиција на криминалците од власта.

Кривопаланчани, храбро и одлучно излегоа на протестот и побараа итно повлекување на одлуката за аболиција и оставка на Ѓорѓе Иванов од функцијата претседател на државата.

Од граѓанскиот сектор за утре најавуваат нов и уште помасовен протест во Крива Паланка, во исто време и исто место како денес, 18 часот од пред пицерија Елит, односно Ромскиот дол.

13169995_850757168385390_1769636229_o 13148366_850757228385384_739015042_o 13184777_850757248385382_829220831_o 13128540_850757268385380_757387355_o 13170093_850757301718710_1575494759_o 13199219_850757308385376_575602648_o 13184659_850757311718709_1157175932_o 13128515_850757335052040_870106506_o 13128817_850757338385373_137467189_o