(ФОТО ГАЛЕРИЈА) : Илјадници штипјани излегоа на улиците и му порачаа на Грујо дека и овој БАСТИОН на ДПМНЕ падна!

0
539

st 1

Илјадници штипјани се собраа на собирот на СДСМ „Граѓаните заедно за Вистината за Македонија“ на плоштадот Слобода во Штип, каде покрај другите, говореше претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Претходно се маршираше по штипските улици, а високи функционери на СДСМ се среќаваа со граѓаните на Штип.

st 2

Попладнево во Штип беа презентирани 22-те „бомби“. Со почеток во 14 часот во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, нив на прес-конференција ги емитуваше Владимир Милошев, претседател на Општинската организација (ОО) на СДСМ во Штип.

st 311150388_10153336330842932_3821816177850262143_n

11149497_10153336344857932_5296865673687417178_n