(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Зорица Заева ја прошета сопругата на Ципрас, Бети, на скопското Кале и од далеку да ги погледне провокациите на ВМРОВЦИТЕ од Скопје 2014-та!

0
980

Додека премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас се на Економскиот форум во хотелот Александар Палас, нивните партнерки го искористија убавиот ден да прошетаат по скопското Кале.

-Топло добредојде и за драгата Бети. Убав ден за пријателства, за срдечна дружба со Зорица, интересни разговори и за разгледување на градот на солидарноста. Прекрасно попладне, полно со оптимизам и ведрина, беше објавено на официјалната Фејсбук страница на премиерот Заев.