(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЕКСКЛУЗИВНО: Погледнете кого Срѓан Керим ставил за свој портпарол додека бил претседавач со ООН – Студентка без диплома, која потоа станала фитнес тренер за супер моделки!

0
2707

cover

Додека бил претседавач со генералното собрание на ООН, Срѓан Керим за шеф за односи со јавност ставил студентка од Харвард без диплома, Бренда Вонгова, која потоа станала фитнес тренер за супермоделки а дава и часови по пијано. И неколку години по престанувањето на ангажманот во ООН на двајцата, Срѓан и Вонгова сеуште се во блиски односи па зааедно се појавија на промоцијата на филмот на Дарко Митревски.

 

the_third_half (1) jsisters-vongova-bedrocks tombrendalarry1

 

Таа му направила и документарец за неговиот ангажман во ООН и за таа намена направила и филмска продикција Вонгова Продакшн:

Инаку Срѓан е познат по тоа што за блиски соработници поставува атрактивни жени и им дава високи плати преку кои ги наградува за блискоста со него.

adelina2

Toj инаку пред неколку години купи и луксузен стан во Њујорк вреден неколку милиони долари. Можно е во станот често да се гледаат со фитнес тренерката со цел оддржување на добро тело и здрав дух.

Просто е неверојатно како некои наши хоштаплери државните ангажмани и функции ги гледаат како начин за богатење и исполнување на своите страсти и апетити за луксузен и развратен живот наместо работење за интересите на Македонија која по Лазар Мојсов имала повторно шанса да има наш човек на толку висока позиција во светската дипломатија, ама од тој ангажман ние не видовме ништо, Само курето на Ќерим имало голем бенефит, очигледно… И џебот…