(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГОТОВО Е, ЦЕЛА БИТОЛА СЕ ДИГНА НА НОЗЕ ПРЕД ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ПРОТИВ ДВОЈЧЕ , НА ДВОЈЧЕ МУ ТЕЧИ ПО ЧОРАПИ ПРЕКУ ТОА ЧЕВЛИТЕ

0
886

Денеска од 19 часот се одржа протест во Битола против одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичари од власта и опозицијата.

Тргнаа од Магнолија до зградата на општина Битола, која и денеска беше обезбедувања од страна на припадници на МВР. Тие и вечерва бараа оставка од градоначалникот на Битола. Протест во Битола е најавен и за утре во 18 часот.

13016740_1020815261331308_1714823066_o-1-670x503 13020303_10208138983263881_304545044_n 13023544_10208139016904722_1924636147_n 13045423_10208139125627440_62860137_n 13022227_10208139062145853_1147076064_n 13016739_1020814821331352_761208898_o-1-670x503 13010272_1020815054664662_1544539765_o-1-670x503 13036316_1020815354664632_1985298896_o-1-670x503 13009896_1020815754664592_388584002_o-2-670x503 CgRKA6FUsAMsMbt