(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВО ОХРИД ЗАБЕЛЕЖАН ДИКТАТОР СО ЦРНА БЛУЗА, БЕЛИ ПАНТОЛОНЧИЊА И БЕЛИ МОКАСИНКИ, КОЦКЕСТА ГЛАВА, МАФИЈАШ КОЈ СЕ ТОВАРИ ЗА КРИМИНАЛ ОД ПРЕКУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ПЉАЧКА НА НАРОДНИ ПАРИ ОД БУЏЕТОТ НА МАКЕДОНИЈА

0
2081

Грујо во поход да си го подобри рејтингот заедно со ќеркичките и Боркица во Охрид за да глуми лудило и фамилијарен човек иако тоа тешко му оди. Очигледно е дека него ни мува не го лази за народната пљачка која со неговиот братучед Сашо Мијалков и ја направија на Македонија па сега СЈО ги бара под дрво и под камен да ги здрпа во некој од затворите во Шутка или Идризово.

gruevski-ohrid-1-640x480

Сирот диктатор оќоре на тоа сонцето во Охрид без Мајбах цвикерите од 50.000 долари, ќе го види раја ќе го ремети 😀

gruevski-ohrid-2-640x480 image-0-02-01-65828b1c2e7fea8ac42f1419570e37db1676bf92e749d9eb9dec343ae26c6b31-V-640x480