(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Прилепчани на протестите од ,,Шарена револуција” порачаа – КАЈ ВИ Е ХИЛТАТА

0
1678

На вчерашните протести против аболицијата на претседателот Иванов се собраа неколку илјади граѓани кои дадоа поддршка на Шарената револуција.

Прилепчани на протестот со поликолор на улицата пред старата општинска зграда испишаа порака до режимот : ,,КАЈ ВИ Е ХИЛТАТА”.

IMG_3851 13217222_1787001721523301_8805575359731600621_o 13116449_1787001731523300_122307894602082990_o 13246243_1787001768189963_4437883115729285689_o IMG_3885