(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) ПРЕКРАСЕН ДЕН, ЧОВЕКОТ ПО ИЗГЛЕД СЕ ПОЗНАВА, КАТИЦА ЈАНЕВА ДАДЕ ЗАКЛЕТВА, ЗАСЕГА ПРЕКУ НОЌ СТАНА ОМИЛЕНА НА ЈАВНОСТА СО СВОЈОТ ШАРМ ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ЌЕ СТАНЕ И НАРОДЕН ХЕРОЈ И ЌЕ ГИ УАПСИ БАНДИТИТЕ И ТАЛИБАНЦИТЕ!

0
949

katica zakletva

Новоизбраниот специјален обвинител Катица Јанева денеска даде свечена заклетва пред Советот на јавни обвинители, со што и формално ја презеде новата должност.

– Им благодарам на сите политички и меѓународни фактори кои застанаа зад мојот избор за специјален јавен обвинител. Му благодарам и на Советот кој ме изгласа за специјален јавен обвинител. Денеска стојам пред вас сама, а за еден месец ќе ме видите со мојот тим позади мене како ќе ги преземеме случаите кои се во наша надлежност и ќе почнеме со работа, рече специјалниот јавен обвинител Катица Јанева по дадената свечена заклетва.

Видео : А1он

Повеќе фотографии од фотогалеријата на порталот ПЛУСИНФО