(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Повеќе од 2000 прилепчани излегоа на улиците на протест против режимот

0
979

Над 2000 прилепчани излегоа и вечерва во подршка на граѓанските протести против аболицијата на криминалците од власта и одлуката за уште едни криминални избори

13041037_1778987558991384_4128195766918553009_o 13072635_1778987565658050_1856390495540269666_o 13064742_1778987568991383_3792038802806924126_o DSCN9263 DSCN9261 13055083_1778987598991380_5430884254940509683_o DSCN9295 13029528_1778987862324687_2249254357609091718_o