(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Велешани повторно му се собраа на режимското гебелсче Илија Димовски : Апаши, вратете ги парите!

0
879

Граѓаните и граѓанките на Велес седумнаесетти ден протестираат во боите на Шарената Револуција.

Протестот започна од пред кружниот тек кај Авона.

Демонстрантите се движеа по улицата Благој Ѓорев, покрај кафе баровите во Велес. Демонстрантите извикуваа Апаши, Вратете ги парите, Чади баба оставка, Бардовци за Илија, Поддршка за СЈО, Револуција, Затвор за фашистите, Мафија на робија. Протестот заврши на плоштадот С’рмаале со говори на Дејан Ристов, Дејан Арсовски и Дамјан Манчевски.

13254150_10209706138712951_2204845490818879856_n-670x377 13239423_1065009126899401_4483118662059176828_n-1-670x504 13244727_10209706137392918_5230932661285837435_n-670x377