(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АМЕРИКАНЦИТЕ ИМ УКАЖАА ГОЛЕМА ЧЕСТ НА НАШИОТ ДРЖАВЕН ВРВ: ЗАЕВ И РАДМИЛА ВО ПОСЕТА НА НАЈГОЛЕМИОТ АМЕРИКАНСКИ НОСАЧ НА АВИОНИ, ХАРИ ТРУМАН!

0
736
Ден полн со адреналин. Слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“.
Заедно со премиерот Зоран Заев и шефот на парламентот Талат Џафери, таму имавме средба со адмирал Џејмс Фого, командант на американските поморски сили за Европа и Африка и командант на Здружените сојузнички сили на НАТО во Неапол.

Тоа беше можност одблиску да се доживеат импресивните капацитети на воздушно поморските сили на САД и на НАТО.

Стануваме 30. членка на Алијансата и веќе сме дел од семејството.

Фејсбук статус на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.