(ФОТО) ВО ПРИЛЕП НОВ ШОК ЗА РЕЖИМСКАТА МЕДИУМСКА ПРОПАГАНДА : Екс координаторот на пратеничката група на СДСМ, Горан Сугарески во Прилеп работи со полна пареа спремен за рушење на ВМРО-ДПМНЕ

0
5202

По обвинувањата на режимските куртон портали на ВМРО-ДПМНЕ за наводна кавга помеѓу Зоран Заев и координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески околу пратеничките листи од СДСМ на конгресот кој се одржа на 06.11 овој месец се случи неверојатен шок за талибанците на Грујо.

Екс координаторот на пратеничката група на СДСМ не само што не е лут на Заев туку е во полна пареа и цепи напред кон рушење на диктатурата, и тоа во работна атмосфера во еден од центарските штабови на СДСМ во Прилеп со што им забоди глогов колец на режимските медиуми на кои главна вест им беше наводен раскол на опозицијата и приказната за револт на екс координаторот на пратеничката група на СДСМ, Горан Сугарески, епа јебемга, како што гледате уопште не е така.

Одиме на победа на 11-ти декември, а мрчаторите и талибанците кој ги ебе важно е да ја спасиме државата од мафијата која ја киднапирала 10-та година по ред. 14938305_10209682301685696_6674350845116330136_n 14910469_10209682303965753_8563397039862381290_n 14915216_10209682304845775_8415260118712611807_n