(ФОТО) ВМРОВЦИТЕ ПОЧНАА ДА ГО ТЕТОВИРААТ МАСОВНО МИТКО ЈАНЧЕВ

0
657

Низ социјалните мрежи кружи фотографија на градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев кој одамна не се согласува со политиките на неговата матична партија и на лидерот на опозицијата, Христијан Мицковски.

Па од туа е се по очигледно тоа дека Јанчев ужива голема доверба кај вмровското ткиво.