(ФОТО + ВИДЕО) НА МТВ ДЕНЕСКА МУ СЕ СЛУЧИ НАРОД – НАД 5000 ДОЈДОА НА ПОВИКОТ НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ПРЕД МТВ, А ПОТОА СЛЕДУВАШЕ ДЕСАНТ СО 2000 ЖЕНИ!

0
1229

 

CAngxmfUMAA6cfV1-540x405dostoinstvo21mart-640x320

Неколку стотина луѓе веќе се собираат пред МРТ за да го изразат револтот од непрофесионалното известување на МРТ која ја плаќаат, како и да изразат поддршка за мирното влегување во Јавниот сервис, кое го најави лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов.

dostoinstvo21mart2

Бројот на присутните е прилично поголем отколку во изминативе денови. Меѓу насобраните има многу уметници, актери и граѓански активисти.

dostoinstvo21mart0 dostoinstvo21mart01

Во моментов пред МРТ се пуштаат и снимки од телефонските разговори кои што Јавниот сервис не ги пушти

dostoinstvo21mart5

 

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=Z90phKUPrn0[/youtube]

Извор : A1on