(ФОТО + ВИДЕО) ГРУЈО УЛОВЕН ПОВТОРНО ОД НОВИНАРИ ВО УНГАРИЈА : Гнете во скапи ресторани, има возач и лимузина, веќе станал сива еминенција во Унгарија!

0
559

Екипа на унгарскиот портал „24.ху“ го лоцираше азилантот Никола Груевски во Будимпешта, како руча во познат и скап унгарски ресторан.

Груевски не бил сам, него го придружувале неколку лица за кои се претпоставува дека го обезбедуваат, а имал и личен возач.  Груевски не одговараше на прашањата од новинарот. Тој се превезува со возило од марката „Фолксваген шарон“, пренесе Макфакс.