(ФОТО) Велес се крена на нозе : Никогаш повеќе ваква власт!

0
587

Со транспаренти „Никогаш повеќе ваква власт“, демонстрантите во Велес на масовен протест побараa оставка од претседателот Ѓорге Иванов, за, како што велат, срамниот обид за аболиција на врхушката од власта, пишува „Нова ТВ“.

Тие, исто така, барале да се почне процес за избор на експертска влада, која ќе го подготви теренот за вистински слободни, веродостојни и демократски избори.

За утре, освен во Скопје, се најавуваат протести и во другите градови во земјава.

12974362_10154155984034726_9146475029295131088_n 13010605_10154156051244726_325585876165548443_n