(ФОТО) Битолчани побројни од вчера излегоа на протест и бараат оставка од Талевски

0
1071

И вечерва битолчани протестираа пред зградата во која живее градоначалникот Владимир Талески и бараа оставка од него. Претходно демонстрантите половина час  ја блокираа крстосницата кај ракометното игралиште во Битола, а потоа по улицата Партизанска се упатија кон домот на Талески.

13045423_592649634240129_181564336_n