(ФОТО)ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА: Отисоци од дланки со боја пред Владата

0
727

Граѓанското движење „Протестирам“ остава отисоци од дланки намачкани со боја пред Владата, пренесе БИРН.

Протест се уште трае, пред Владата се собрани илјадници граѓани кои бараат оставка од претседателот Иванов, одложување на изборите и враќање на демократијата.

1461263341227135 1461263344257147