(ФОТО)Режимот ја покажа својата бруталност: Новинарот на Плусинфо Горан Наумовски удрен од полицијата по глава!

0
704

Во хаосот вечерва низ улиците на главниот град повреден е новинарот на Плусинфо Горан Наумовски.

Тој беше удрен од страна на полицаец со пендрек во глава.

ФОТО: А1он