(ФОТО)Најчевска: Ако Катица Јанева е специјален обвинител, јас сум балерина

0
3346

12046588_1077030068973739_704529627555551594_n-397x540

Професорката Мирјана Најчевска вчера вечер се појави во улога на балерина во претставата „Време на забава“ во режија на Зоја Бузалковска, на театарската трупа „Гнев“, која беше изведена во рамки на фестивалот „Млад отворен театар“.

12036682_1077030025640410_869123639671908494_n-540x360 12011395_1077029995640413_6743858685786025193_n-540x524