(ФОТО)Демохристијаните на Грујо лажат без усул: Темелко од медиумите чул за Пепиќ, а со фотографирал со него!

0
902

Порталот Доказ вечерва објави фотографија со која ја демантира изјавата на градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко дадена за Телма според која тој не го познава Мумир Пепиќ и дека од медиумите чук за него.

Темелко и Пепиќ се меѓу осомничение од СЈО дека се дел од злосторничка група која правела злоупотреби за изборни манипулации.

На фотографијата Темелко и Пепиќ се еден до друг, а со нив е и Иван Петревски – Џо кој деновиве е активен во одбрана на крстот на Тодор Петров наменет за скопската населба Бутел.

фото: Доказ