(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пингвините пристигнаа во Скопје – граѓаните предлагаат да ги добијат имињата од „Пингвините од Мадагаскар“

0
1135

Со пристигнување на зимата, во Скопје пристигнаа и пингвини. Тие се новите жители на Зоолошката градина кои од вчеравечер веќе се во своето ново живеалиште.

Веста е споделена на официјалната фејсбук-страница на Скопската зоолошка градина, заедно со првите фотографии.