(ФОТО+ВИДЕО)Македонија на нозе: Протестен марш до Министерството за култура против Скопје 2014

0
999

protestenMarsh30maj-1

Денеска во 18 часот граѓани и членови и функционери во СДСМ маршира од кампот на слободата од Владата до Министерството за култура во знак на протест против проектот Скопје 2014.

По маршот, во кампот продолжи дебата со Илија Николовски од Партија на пензионерите, потоа Станислав Пипан, универзитетски професор, Максим Димитриевски од СДСМ и Горан Мисоски од НСДП.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=nJoo-M7-W-k[/youtube]

protestenMarsh30maj-6-640x320 protestenMarsh30maj-8 protestenMarsh30maj-10 protestenMarsh30maj-11