МЕГА БОМБА НА ФОКУС: Откако им пропадна планот со Собранието ,УБИЈЦИТЕ и КРИМИНАЛЦИТЕ ги испраќаат во Струмица – Се спрема меѓуетнички инцидент на утрешното финале меѓу Шкендија и Пелистер?

0
2659

Граѓани од повеќе градови низ Македонија деновиве интензивно се организираат за да присуствуваат на фудбалскиот натпревар во македонскиот куп меѓу тетовска Шкендија и битолски Пелистер, што треба да се оддржи утре во Струмица со почеток во 17 часот, објави „Фокус“.

Според неофицијални информации, дел од нив се подготвуваат да им се придружат на битолските навивачи на Пелистер во вербална, но и физичка пресметка со навивачите на тетовскиот фудбалски клуб Шкендија, што, доколку се случи, ќе предизвика насилни инциденти од меѓуетничка природа.

Сознанијата на „Фокус“ говорат дека некои од нив планираат да присуствуваат на трибините и за време на натпреварот да презентираат транспаренти со навредлива содржина кон Албанците, па дури и да запалат албанско знаме, додека други треба да бидат во близина на стадионот за да се вклучат во евентуална пресметка со албанските навивачи – Балисти.

Повеќе ОВДЕ