Фабрика за добра музика во Скопје

0
620

На Скопје веќе неколку години му недостигаше електронска сцена со светски диџејски ѕвезди.

11880705_10152900154692000_1351582176_n

Еднаш или двапати неделно еден куп разиграни луѓе на омилениот подиум во ритамот на некој познат и признат светски диџеј. james Од овој викенд, град Скопје ќе стане побогат за уште еден клуб каде што редовно ќе гостуваат диџеи од странство. Фабриката за добра музика се отвора овој петок со гостување на Џејмс Забиела, еден од најголемите дј-и на денешницата, човекот кој со право го нарекуваат кралот на миксовите, заштитното лице на најпознатиот производител за дј опрема во светот PIONEER.

Картите се продаваат по супер промотивни цени и можат да се купат на nastani.com.mk и kupikartizase.mk како и во Југотон. fabrika Новотворениот клуб „Фабрика” се наоѓа во Градскиот Парк, а журката продолжува и во сабота со домашните диџеи Ана Мало, Никифор, Еми Ермилова и Никс.