УШТЕ ЕДНА ПИЦАЈЗЛА ГЛУМИ ЖРТВА, овој пат не е Јанко туку КУРТОНОТ Антонио Димитриевски од Радио Белизе, бил нападнат од братучед на Шекеринска!?

0
1131

antonio_dimitrievski1

Провладините медиуми попладнево објавија дека наводно денеска пред просториите на Радио Слободна Македонија физички бил нападнат новинарот Антонио Димитриевски.

Според Курир, додека Димитриевски ја подготвувал својата емисија прво бил вербално испровоциран, а потоа и физички нападнат од активистот Никола Наумовски.

-Ме удри во глава и нормално, рефлексна реакција и јас му вратив и дојде до кошкање, влечење и тегнење. Претрчаа од обезбедување од преку улица и тука заврши приказната, рекол Димитриевски.