УШТЕ ЕДНА НЕУТРАЛКА РЕШИ ДА ЈА ФРЛИ МАСКАТА, ЗЕМЈАВА ВРИЕ ОД ВАКВИ МАСКИРАНИ ВМРАНИ КОИ ГЛУМАТ НЕУТРАЛЦИ – ВМРО ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ДАНЕЛА АРСОВСКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

0
1003

На претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе му се спротивстави на скопскиот градоначалник Петре Шилегов со Данела Арсовска, претседателка на Сојузот на стопански комори, потврдија за Фокус од опозициската партија.

Како што велат високи партиски извори, Арсовска ќе настапи како граѓански кандидат, кој ќе биде поддржан од ВМРО-ДПМНЕ.

Воедно, партијата наскоро треба да ги официјализира и кандидатурите на Орце Георгиевски за Кисела Вода, Бобан Стевковски за Гази Баба, Александар Стојковски за Ѓорче Петров…