УШТЕ ЕДНА ЛАГА НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ РАСПРСНА НА ПАРЧИЊА ЗА ТОА СДСМ ГО ЗАБОРАВИЛЕ РОДЕНДЕНОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ : Делегација на СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев по повод 149 – годишнината од неговото раѓање

0
738

По повод 149 години од раѓањето на еден од најзначајните личности за македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација на СДСМ во состав Марија Георгиевска, претседателка на ОО СДСМ Карпош и Александар Димитриевиќ, потпретседател на СДММ, денеска, положи свежо цвеќе и оддаде почит на големиот револуционер и херој на неговото вечно почивалиште во црквата Свети Спас.