УШТЕ ЕДЕН ШОК ОД БРИСЕЛ – Се огласи и претседателот на Европската унија, Доналд Туск: Евро-атланската иднина на земјата е во опасност!

0
594

„На Европа и треба стабилна ПЈРМ водена од владеење на правото. Евро-атланската иднина на земјата е во опасност”, напиша на својот Твитер профил, Доналд Туск, претседателот на Европската унија.

 

Ова е уште една во серијата изјави со осуда за одлуката на претседателот Иванов за помилување на политичарите.

Изјавата беше поздравена од многу македонски Твитер корисници, но тие му замерија на Туск за користењето на кратениката ПЈРМ (FYROM).