Уште еден извонреден животен еликсир и лек против рак : Здрава мешавина од куркума, црн пипер и од маслиново масло против рак

0
1577

Според американската лекарка Каролин Андерсон не треба да се плашите дека ќе заболите од рак доколку ги помешате и консумирате овие три зачини. Станува збор за смеса од три лесно достапни зачини.

fbcddbe0663ac082d78dc9f43b5447ce-1-450x240

Таа дошла до своите сознанија истражувајќи ги овие употребливи состојки стари две илјади години од источна Индија, а чии резултати се потврдени во западните медицински истражувања. Докторката истакнала дека доколку ги користите овие три состојки секојдневно, сигурно нема опасност да заболите од рак.

Тие три чудотворни зачини се куркума, маслиново масло и бибер. Помешајте четвртина лажица  куркама со половина лажица маслиново масло и додајте прстофат мелен бибер. Се заедно добро промешајте  а добиената смеса можете да ја користите како додаток за јадења и салати, но можете да ја јадете и така.

Доколку ја додавате во оброци кои термички се обработуваат, тогаш смесата ја ставате на самиот крај на варењето на храната.  Доколку ја јадете така, можете да ја ублажите со малку вода. Внесувајте ја секојдневно и што почесто.

Истражувањата покажале дека куркумата спречува рак на дебело црево, простата, на мозок и на дојка.