Урнебесно: Погледнете ја реакцијата на деца од Африка кои прв пат во животот гледаат дрон

0
678
Брендон Смит на својот канал на ЈуТјуб објави видео на кое може да се види како реагираат децата од африканска земја кои за прв пат во својот живот гледаат дрон.

Децата од областа Зомбо во Уганда за прв пат имаа можност да се запознаат со дрон. Погледнете само каква е нивната реакција кога „чудото на технологијата“ ќе полета.