УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ВИКТОР ОРБАН СЕ ОБРАТИ СО ВИДЕО ПОРАКА НА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ, СЛЕДНИ ЗА ОБРАЌАЊЕ СЕ ПУТИН И КИМ ЈОНГ УН!

0
1024

АЈДЕ ВМРО, ЌЕ СЕ ВРАТИШ НА ВЛАСТ, ВО ПОЛИТИКАТА СЕ ГУБИ И СЕ ПОБЕДУВА, НАЈВАЖНО Е НИКОГАШ ДА НЕ СЕ ОТКАЖЕТЕ И ДА ОСТАНЕТЕ ХРАБРИ, им порача на ВМРО-вците премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, кој ги финансира медиумите кои се про-вмровски во земјава.

Се очекува на митингот да се обратат и Путин и Ким Јонг Ун!