УКРАИНА ВОЗВРАТИ СО НАПАД НА РУСКИТЕ ПОЗИЦИИ НА КРИМ

0
261

Се случила експлозија во градот Џанкој на Крим, објави „Гардијан“, повикувајќи се на украинскиот портал „Укринформ“ и објави од социјалните мрежи.

Според непотврдени информации, експлозијата наводно се случила на аеродромот.

„Укринформ“ објави дека експлозиите се слушнале доцна синоќа, повикувајќи се на наводи од социјалните мрежи.