УЖАС ВО ПРИЛЕПСКО : 36 ГОДИШЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ ТРИ ГОДИНИ ГИ СИЛУВАЛ СВОИТЕ ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ЌЕРКИ

0
139

Фото : Илустрација

На 27.06.2024 во 17.15 часот полициски службеници од ОВР Прилеп го лишија од слобода А.Р. (36) од прилепско село, постапувајќи по претходна пријава од малолетничка од прилепско село, која во присуство на социјален работник и нејзината мајка пријави дека во временскиот период од 2021 година до вчера нејзиниот татко А.Р. неколку пати извршил обљуба врз неа и нејзината сестра.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.