(УЖАСНО ФОТО) МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО ВО ШОК, СЕГА ОД ТОКМАКОТ ИВАНОВ: Додека народот е во шок од трагедијата Хорхе само еден ден по поплавите се клешти како ШЛАКНАТ и си прави селфија во претседателската вила во Охрид!

0
2573

Изгледа дека само ден по катастрофалните поплави претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов и неговиот син Иван беа на запознавање и дружба со познатиот џез трубач, кубанецот Артуро Сандовал, кој што имаше гостување во Охрид, во склоп на фестивалот Охридско лето.

13876626_1202318019812823_7804311733632406562_n

Воодушевен од Иванов, кубанецот на својот официјален профил ги објавил нивните заеднички фотографии под кои што напишал ,,Вистинска чест ми беше што го запознав Господинот Ѓорѓе Иванов, претседателот на Македонија и неговиот син денес, тој е еден од најфините луѓе кои што сум ги сретнал,,.

Според времето и датумот на објавата, средбата помеѓу Иванов, кој што е голем љубител на џез музиката и Сандовал, се случила на седми август, a фотографиите се споделени во 15 часот.

Претходно Груевски и Тодорв ја запрепастија Македонија со своето недолично однесување:

КОЈ ПСИХОПАTИ И ЛУДАЦИ СЕ ОВА, КАКО ДА СЕ УДРЕНИ СО ТОА ТОПКАТА ОД ЧУКАРИЧКИ, ЛУЃЕ УМИРААТ, ПРЕКУ 50 ПОЧИНАТИ И НЕМААТ ШТО ДА ЈАДАТ АМА ГРУЈО И ТОДОРОВ СЕ КЕЗАТ КАКО НЕДОВЕТНИ НА МАКИТЕ ПРЕД КАМЕРИТЕ И ТЕРААТ ЕБЕН ЛИЧЕН ПИАР