ТУРБУЛЕНЦИИ ВО ВМРО-ДПМНЕ : РУСОФИЛИТЕ ВО ПАРТИЈАТА БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ГО СВРТИ БРОДОТ КОН ПУТИН ИНАКУ ЌЕ ОДЕЛЕ НА ИЗБОРИ КАКО НЕЗАВИСНА ЛИСТА ПРАТЕНИЦИ?!

0
1572

Еден од проруските вмровски твитерџии, Зоран Јовановски или попознат на Твитер како Стваралац упати апел до ВМРО-ДПМНЕ и раководството да го свртел бродот кон Путин инаку во спротвно ќе оделе на избори како независна листа на пратеници или под Родина или Левица!