ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ВО КУМАНОВО, БАРАНИ ЗА ИЗДРЖУВАЊЕ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ

0
168

На 03.02.2024 во 08.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Д.Д.(32), М.Ш.(34) и О.И.(30), сите од Куманово.

Тие биле барани со судски наредби за издржување затворски казни.Лицата биле спроведени во Казнено – поправната установа Затвор Кшање за издржување на казните.